Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/10939
Title: Вплив порушень білковосинтезуючої функції ендометрію на перебіг вагітності у жінок з хронічним ендометритом в анамнезі
Authors: Чернова, Т. Р.
Костенко, О. М.
Тимчук, Наталія Іванівна
Кордиш, С. П.
Татар, Л. Ф.
Тарановська, Олена Олексіївна
Issue Date: 2019
Publisher: Українська медична стоматологічна академія
Citation: Вплив порушень білковосинтезуючої функції ендометрію на перебіг вагітності у жінок з хронічним ендометритом в анамнезі / Т. Р. Чернова, О. М. Костенко, Н. І. Тимчук [та ін.] ; наук. керівник : О. О. Тарановська // Актуальні питання клінічної медицини : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. лікарів-інтернів, 23 травня 2019 р. – Полтава, 2019. – С. 100–101.
Abstract: Багато дослідників вважають хронічний ендометрит (ХЕ) причиною жіночого непліддя та невиношування вагітності в ранні терміни і пов’язують це не стільки з морфологічними змінами ендометрію, скільки з пригніченням його здатності до синтезу α-2 мікроглобуліну фертильності (АМГФ). Цей специфічний білок, рівень якого стрімко зростає у ІІ фазі менструального циклу та на початку вагітності, сприяє інвазивним якостям трофобласту і чинить протективний вплив на гестаційний процес. Мета. Дослідити сироватковий рівень АМГФ у жінок, які мали ХЕ в анамнезі, та з’ясувати його вплив на перебіг їх вагітності в І та ІІ триместрі. Матеріал і методи дослідження. В 6-8 та 16-18 тижнів гестації проведене визначення сироваткового рівня АМГФ за допомогою тест-ситеми «Фертитест–М» 20 здоровим вагітним з необтяженим анамнезом (група контролю (ГК) та 33 вагітним, які до настання вагітності мали ХЕ (основна група).
Keywords: хронічний ендометрит
вагітність
URI: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/10939
Appears in Collections:Актуальні питання клінічної медицини
Наукові праці. Кафедра акушерства і гінекології № 2

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Vpliv_porushen_bilkovosintezuuchoi_funkcii_endometriu.pdf36,14 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.