Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/1206
Title: Особливості будови кровоносного русла склери ока собаки в нормі та при експериментальній артеріальній гіпертензії
Authors: Ройко, Наталія Віталіївна
Проскурня, Сергій Анатолійович
Филенко, Борис Миколайович
Винник, Наталія Іванівна
Совгиря, Світлана Миколаївна
Issue Date: Apr-2016
Publisher: Міжнародний гуманітарний університет, Одеський медичний інститут
Citation: Особливості будови кровоносного русла склери ока собаки в нормі та при експериментальній артеріальній гіпертензії / Н. В. Ройко, С. А. Проскурня, Б. М. Филенко [та ін.] // Актуальні проблеми клінічної, теоретичної, профілактичної медицини, стоматології та фармації : матеріали міжнародної науково-практичної конференції. – Одеса, 2016. – С. 155–158.
Abstract: Метою дослідження стало вивчення особливостей будови заднього відділу склери ока в нормі та при експериментальній артеріальній гіпертензії. Результати морфологічних досліджень у тварин на 15 добу експериментальної коарктації аорти показують, що в склері очного яблука будь-яких виражених змін не спостерігається. Проте, вже на 90 добу експерименту відмічаються виражені деструктивні зміни судин та оточуючих тканин склери. На 120 добу коарктації аорти в судинах, що забезпечують кровопостачання задньої стінки ока, виникають яви-ща компенсації, які проявляються вогнищевими проліферативними процесами субінтимальної оболонки на фоні дистрофічних та некробіотичних змін м’язових волокон. Це сприяє нерівномірному потовщенню стінок судин з формуванням аневризматичних випинань.
Keywords: судини склери
експериментальна гіпертензія
деструктивні зміни
явища компенсації
URI: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/1206
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра патологічної анатомії та судової медицини

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
krovonosne_ruslo.pdf307,13 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.