Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/17641
Title: Особливості впливу кадмію хлориду при ізольованому введенні та у поєднанні з солями цитрату і нанокомпозитом на його основі на ембріогенез щурів
Authors: Колосова, І. І.
Шаторна, В. Ф.
Островська, С. С.
Issue Date: 2021
Publisher: Полтавський державний медичний університет
Citation: Колосова І. І. Особливості впливу кадмію хлориду при ізольованому введенні та у поєднанні з солями цитрату і нанокомпозитом на його основі на ембріогенез щурів / І. І. Колосова, В. Ф. Шаторна, С. С. Островська // Cучасні проблеми вивчення медико-екологічних аспектів здоров’я людини : матеріали наук.-практ. інтернет-конф. з міжнар. участю, присвяченої 90-й річниці з дня заснування кафедри медичної біології в рамках святкування 100-річчя заснування Полтавського державного медичного університету, м. Полтава, 30 вересня – 1 жовтня 2021 р. – Полтава, 2021. – С. 39–40.
Abstract: Важкі метали, включаючи свинець, кадмій, ртуть – основні екотоксиканти, які зберігаються в навколишньому середовищі і становлять загрозливий потенціал для негативних наслідків щодо стану здоров’я, зумовлюють виникнення віддалених наслідків, тобто мутагенних, ембріотоксичних, гонадотоксичних, тератогенних, канцерогенних, алергенних ефектів. Кадмій проявляє свою токсичну активність, порушуючи обмін таких мікроелементів як цинк, купрум, селен, ферум, що може викликати їх дефіцит в організмі. При дефіциті цинку або заліза поглинання кадмію може збільшитися.
URI: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/17641
Appears in Collections:Сучасні проблеми вивчення медико-екологічних аспектів здоров’я людини

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Osoblyvosti_vplyvu.pdf273,24 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.