Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/19189
Title: Гіперглікемія серед пацієнтів на гостру респіраторну хворобу Covid-19, ускладнену негоспітальною пневмонією
Other Titles: Hyperglycaemia in patients with acute respiratory disease Covid-19 complicated by community-acquired pneumonia
Authors: Шевченко, Максим Сергійович
Shevchenko, M. S.
Supervisor: Трибрат, Тетяна Анатоліївна
Шуть, Світлана Володимирівна
Trybrat, T. A.
Shut, S. V.
Issue Date: 6-Oct-2022
Publisher: Полтавський державний медичний університет
Citation: Шевченко М. С. Гіперглікемія серед пацієнтів на гостру респіраторну хворобу COVID-19, ускладнену негоспітальною пневмонією / М. С. Шевченко ; наук. керівники: Т. А.Трибрат, С. В. Шуть // IMEDSCOP 2022 : abstract book of 3rd International Medical Students Conference in Poltava of Poltava State Medical University, Poltava, 6-th of October 2022. – Poltava, 2022. – P. 14.
Abstract: Найактуальнішим питанням як вітчизняної, так і світової охорони здоров'я є пандемія коронавірусної інфекції COVID-19. Найбільша схильність до захворювання і більш тяжкий його перебіг відзначаються в осіб з різними хронічними захворюваннями, зокрема з цукровим діабетом (ЦД). Однак з'являться дані про розвиток на тлі коронавірусної інфекції стресової (СГ) або транзиторної гіперглікемії, вивчення якої викликає великий інтерес, з одного боку, у зв'язку з її асоціацією з більш високою летальністю та кількістю ускладнень у пацієнтів. З іншого – у зв'язку з тим, що нерідко виявлення маніфестної гіперглікемії призводить до помилкової верифікації діагнозу ЦД та призначення надалі терапії, яка може призвести до гіпоглікемій та інших небажаних явищ. У той же час стресові стани можуть призвести до дисбалансу вуглеводного обміну та розвитку не лише транзиторної СГ, а й, надалі, ЦД.
Keywords: гостра респіраторна хвороба COVID-19
негоспітальна пневмонія
цукровий діабет
гіперглікемія
URI: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/19189
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра пропедевтики внутрішньої медицини
IMEDSCOP 2022Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.