Вплив поляризованого світла на гемокоагулюючі та фібрінолітичні властивості слини
Ескіз недоступний
Дата
2002
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Полтавський державний медичний університет
Анотація
Для підтвердження вищезгаданого нами були проведені досліди впливу слини здорових людей на згортання крові. Суть їх зводилась к тому, що отриману змішану слину від людей (студенти - добровольці) ми розливали в дві однакові за діаметром та об'ємом пластикові чашечки. Одна була контрольною, а інша - дослідною. В останній слину опромінювали поляризованим світлом від приладу Біоптрон-1 протягом 6 хвилин, на відстані 5 см. Після опромінення слини далі проводили вивчення її впливу на згортання і фібринолітичну активність безтромбоцитної плазми здорової людини.
Виявилось, що під впливом опроміненої світлом слини час згортання плазми зменшувався, а час лізису еуглобулінів збільшувався. Отримані факти свідчать про те, що в слині після її опромінення поляризованим світлом, підвищились прокоагуляційні властивості і послабились фібринолітичні.
Опис
Ключові слова
Бібліографічний опис
Приходченко І. В. Вплив поляризованого світла на гемокоагулюючі та фібрінолітичні властивості слини / І. В. Приходченко, В. М. Пашинський, О. В. Пронько ; наукові керівники : В. П. Міщенко, С. В. Міщенко // Актуальні проблеми експериментальної та клінічної медицини : тези доп. 58-ої студентської наук. конф., м. Полтава, 24 квітня 2002 р. – Полтава, 2002. – С. 65–66.