Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/20292
Title: Комплексна реабілітація кардіохірургічних хворих з гострою лівошлуночковою недостатністю, які перенесли аортокоронарне шунтування з штучним кровообігом
Authors: Черній, Т. В.
Черній, В. І.
Куриленко, Я. В.
Issue Date: 2022
Publisher: Полтавський державний медичний університет
Citation: Черній Т. В. Комплексна реабілітація кардіохірургічних хворих з гострою лівошлуночковою недостатністю, які перенесли аортокоронарне шунтування з штучним кровообігом / Т. В. Черній, В. І. Черній, Я. В. Куриленко // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Медична реабілітація в Україні: сучасний стан та напрями розвитку, проблеми та перспективи», м. Полтава, 8 вересня 2022 р. – Полтава, 2022. – С. 64–68.
Abstract: На серцево-судинні захворювання припадає одна третина смертей у всьому світі. У Європі ішемічна хвороба серця ІХС є найпоширенішою причиною смерті. Незважаючи на успіхи у фармакологічному лікуванні ІХС, операція АКШ залишається найефективнішим методом лікування коронарної патології. За останні кілька десятиліть відзначається вдосконалення техніки виконання операції та зниження кількості ускладнень, проте пацієнт після такої операції, як і раніше, потребує реабілітації. Зазвичай під кардіореабілітацією розуміють таке поняття: «Скоординована сума дій, необхідних для сприятливого впливу на основну причину серцево-судинних захворювань, а також для забезпечення найкращих можливих фізичних, психічних та соціальних умов, щоб пацієнти могли їх власними зусиллями зберегти або відновити оптимальне функціонування у своєму співтоваристві та за рахунок покращення поведінки щодо здоров'я уповільнити або звернути назад прогресування захворювання» (BACPR 2014). Якщо розібрати більш детально, то в реабілітації можна виділити три основні компоненти: психологічний, фізичний та медикаментозний. Психологічний компонент реабілітації включає комплекс немедикаментозних впливів, спрямований на боротьбу з такими станами, як сприйняття больових відчуттів, страх, тривога, депресія, гнів, занижена самооцінка і недолік соціальної підтримки.
Keywords: реабілітація
серцево-судинні захворювання
аортокоронарне шунтування
гостра лівошлуночкова недостатність
URI: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/20292
Appears in Collections:Медична реабілітація в Україні: сучасний стан та напрями розвитку, проблеми та перспективи

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Cherniy_TV_Kompleksna_reabilitatsiya_kardiokhirurhichnykh_khvorykh.pdf60,66 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.