Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/20607
Title: Практичні настанови Європейської асоціації клінічного харчування та метаболізму (ESPEN): клінічне харчування при онкологічних захворюваннях
Authors: Мускарітолі, Мауріціо
Арендс, Ян
Бахман, Патрик
Баракос, Вікі
Бартелемі, Ніколь
Бертц, Гартмут
Боццеті, Федеріко
Гютерер, Елізабет
Айсенрінг, Елізабет
Кааса, Штайн
Крзнаріч, Зелько
Лейрд, Барі
Ларсон, Марія
Лавіано, Алесандро
Мюлебах, Штефан
Ольдерволь, Ліне
Раваско, Паула
Зольгайм, Тора С.
Штрасер, Флоріан
де ван дер Шуерен, Маріан
Прейзер, Жан-Шарль
Бішоф, Штефан К.
Скрипник, Ігор Миколайович
Швець, Олег
Issue Date: 5-Apr-2023
Publisher: Видавництво «МОРІОН»
Citation: Практичні настанови Європейської асоціації клінічного харчування та метаболізму (ESPEN): клінічне харчування при онкологічних захворюваннях / Мускарітолі Мауріціо, Ян Арендс, Патрик Бахман [та ін.] // Клінічна онкологія. – 2023. – Т. 13, № 1 (49). – С. 1–16.
Abstract: Злоякісні новоутворення посідають друге місце серед основ¬них причин смертності у світі, та, за прогнозами, кількість нових випадків суттєво зростатиме впродовж наступних десятиліть. Мальнутриція є спільною ознакою хворих на рак і виникає внаслідок як самої пухлини, так і медикаментозної та хірургічної протипухлинної терапії. Недостатність харчування негативно впливає на якість життя та переносимість лікування, було підраховано, що до 10–20% пацієнтів онкологічного профілю помирають через наслідки мальнутриції, а не через саму пухлину. Таким чином, харчування має вирішальне значення в комбінованій протипухлинній терапії. Переконливі докази вказують на те, що проблеми з харчуванням слід враховувати в межах алгоритму лікування та діагностики ще з моменту виявлення раку та контролювати паралельно з провадженням протипухлинної терапії. Проте в усьому світі мальнутриція, пов’язана з онкологічним захворюванням, досі в достатній мірі не виявляється, недооцінюється та неоптимально лікується в комплексному веденні пацієнтів. Ці клінічні настанови, засновані на доказах, були розроблені з метою перетворення сучасних найкращих доказів і позиції експертів у рекомендації для мультидисциплінарних команд, які відповідають за виявлення, запобігання та лікування зворотних проявів мальнутриції в онкологічних пацієнтів дорослого віку.
Keywords: рак
кахексія
недостатність харчування
саркопенія
втрата апетиту
хірургія
променева терапія
хіміотерапія
ISSN: 2410-2792
DOI: 10.32471/clinicaloncology.2663-466X.49-1.30037
URI: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/20607
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра внутрішньої медицини № 1

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
praktychni_nastanovy_Yevropeyskoyi_asotsiatsiyi_klinichnoho_kharchuvannya.pdf685,37 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.