Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/22882
Title: Імунологічний статус порожнини рота у дітей з гострим гнійним лімфаденітом, які підлягли дії іонізуючого випромінення
Authors: Ткаченко, Павло Іванович
Issue Date: 1996
Publisher: Українська медична стоматологічна академія
Citation: Ткаченко П. І. Імунологічний статус порожнини рота у дітей з гострим гнійним лімфаденітом, які підлягли дії іонізуючого випромінення / П. І. Ткаченко // Основні стоматологічні захворювання, їх профілактика та лікування : матеріали доп. Всеукр. наук.- практ. конф. лікарів-стоматологів, м. Полтава, 26–27 вересня 1996 р. – Полтава, 1996. – С. 92–93.
Abstract: В останні роки склалася думка, що слизова оболонка порожнини рота має не тільки самостійну імунологічну компетентність, але й суттєво впливає на формування загального імунітету (О.В.Рибалов, 1987; О.В.Гуржій, 1995). Особливої уваги заслуговує оцінка імунологічного статусу у опромінених осіб. В зв'язку з цим нами було проведено вивчення секреторного імуноглобуліну А (БІдА) і бактерицидної активності лізоциму в ротовій порожнині 47 дітей з гострим гнійним лімфаденітом щелепно-лицевої ділянки різної локалізації, які підлягали дії іонізуючого випромінення.
Keywords: ротова рідина
лімфаденіт гострий гнійний
діти
іонізуюче випромінювання
URI: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/22882
Appears in Collections:Наукові праці вчених ПДМУ

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Tkachenko_PI_Imunologichniy_status.pdf71,55 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.