Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/3383
Title: Порівняння впливу ресвератролу та кверцетину на механізми прозапальної активації у хворих на ішемічну хворобу серця
Authors: Чекаліна, Наталія Ігорівна
Казаков, Юрій Михайлович
Бурмак, Юрій Григорович
Шликова, Оксана Анатоліївна
Микитюк, Марина Володимирівна
Мануша, Юлія Іванівна
Issue Date: 19-Oct-2016
Publisher: Вищий державний навчальний заклад України «Українська медична стоматологічна академія»
Citation: Порівняння впливу ресвератролу та кверцетину на механізми прозапальної активації у пацієнтів з ішемічною хворобою серця / Н. І. Чекаліна, Ю. М., Казаков, Ю. Г. Бурмак [та ін.] // Мат. VI Національного конгресу геронтологів і геріатрів України : тези доп. – 19-21 жовт. 2016 р. – Київ, 2016. – С. 105.
Abstract: У хворих на ІХС ресвератрол виявляє протизапальний та ендотеліопротекторний ефекти: знижує у крові вміст прозапальних ЦК та ЦЕМ з молекулярними маркерами запальної активації CD32+ та CD40+. Кверцетин не впливає на показник дисфункції ендотелію, проте, викликає зниження NF-kB-опосередкованої сигналізації, що, вірогідно, зумовлює його протизапальну активність. Також, обидва поліфеноли мають доведену антирадикальну активність, що робить внесок у їх механізм дії. На наш погляд, вплив ресвератролу при ІХС спрямований на активацію сіртуїну-1, який забезпечує щільність гістонного каркасу і попереджає транскрипцію генів запалення. Тож, є доцільним включати обидва поліфеноли у схеми комплексної терапії ІХС.
URI: http://elib.umsa.edu.ua/jspui/handle/umsa/3383
Appears in Collections:Наукові праці

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Porivnyannya_vpluvy_resveratrolu_ta_kvercetuny.pdf295,25 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.