Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/4185
Title: Патофізіологічні механізми та клінічні прояви коморбідних станів (артеріальна гіпертензія, атеросклероз, психосоматична дисфункція) в перименопаузальному періоді
Authors: Катеренчук, Іван Петрович
Свічкар, Наталія Миколаївна
Issue Date: 2014
Publisher: Київ: Медкнига
Citation: Катеренчук І. П. Патофізіологічні механізми та клінічні прояви коморбідних станів (артеріальна гіпертензія, атеросклероз, психосоматична дисфункція) в перименопаузальному періоді / І. П. Катеренчук, Н. М. Свічкар // Практикуючий лікар. – 2014. – № 3. – С. 34–38.
Abstract: Резюме. У статті проведено аналіз літературних даних щодо формування патофізіологічних механізмів коморбідних станів у жінок у перименопаузальному періоді. Обґрунтовано наявність спільних патофізіологічних ланок, які мають гендерні особливості та порушення діяльності яких призводить до артеріальної гіпертензії, атеросклеротичних уражень судин, психосоматичних розладів, які, у свою чергу, зумовлюють високий кардіоваскулярний ризик. Зроблено висновок, що його зменшення можливе лише за умови одночасного впливу на всі складові коморбідної патології.
Keywords: коморбідні стани
артеріальна гіпертензія
атеросклероз
психосоматична дисфункція
перименопауза
ISSN: 2413-550X
URI: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/4185
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра внутрішньої медицини № 2

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
PraktLik_2014_3_9.pdf229,04 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.