Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/5675
Title: Вплив комплексної терапії з розсолом полтавського бішофіту на клінічний стан, рівень адаптаційних гормонів та реологію крові у хворих на ішемічну хворобу серця з хронічними запальними захворюваннями печінки та жовчного міхура
Authors: Трибрат, Тетяна Анатоліївна
Issue Date: 1999
Publisher: Вищий державний навчальний заклад України «Українська медична стоматологічна академія»
Citation: Трибрат Т. А. Вплив комплексної терапії з розсолом полтавського бішофіту на клінічний стан, рівень адаптаційних гормонів та реологію крові у хворих на ішемічну хворобу сердця з хронічними запальними захворюваннями печінки та жовчного міхура / Т. А. Трибрат // Лікарська справа. –1999. – № 2. – С. 120–123.
Abstract: Зовнішнє застосування бішофіту приводить до підвищення адаптаційних можливостей організму, покращання функціонального стану сердцево-судинної системи, жовчного міхура та печінки, поліпшення реологічних властивостей крові на рівні мікроциркуляції, сприяє зниженню опірності кровотоку на периферії, поліпшенню артеріовенозного шунтування в тканинах та органах. Отже, ванни з розсолом полтавського бішофіту можуть бути використані як доповнення до медикаментозної терапії хворих на ІХС із захворюваннями печінки та жовчного міхура. Курс лікування з розсолом бішофіту може бути проведений в умовах санаторію, профілакторію та поліклініки. Основними протипоказаннями щодо серцево-судинної та гепатобіліарної системи є: ІХС, що супроводжується частими приступами стенокардії напруги та покою або явищами лівошлуночкової недостатності (серцева астма); миготлива аритмія, пароксизмальна тахікардія, повна атріовентрикулярна блокада, політопна екстрасистолія; серцево-судинна недостатність вище І стадії; гіпертонічна хвороба вище ІІА стадії; тромбоемболічна хвороба; усі форми жовтяниці; калькульозний холецистит; жовчнокам’яна хвороба; активний гепатит; цироз печінки. Полтавський бішофіт доцільно застосовувати тому, що він має лікувальні якості, перевагу над фармакологічними препаратами, які хоч і ефективні, але їхня лікувальна дія може супроводжуватись побічними ефектами, вони дорого коштують і тому малодоступні для населення. Бішофіт — природний ефективний препарат недорогий, доступний у використанні, має великі запаси на Полтавщині.
URI: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/5675
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра пропедевтики внутрішньої медицини

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Vpluv_kompleksnoi_terapii_z_rozsolom.pdf231 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.