Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/6127
Title: Використання пробіотику у протоколі лікування герпетичних стоматитів у дітей
Other Titles: Використання пробіотику у протоколі лікування герпетичних стоматитів у дітей
Authors: Поліщук, Тетяна Вікторівна
Бабаніна, Світлана Максимівна
Сенчакович, Юлія Володимирівна
Казакова, Катерина Станіславівна
Федорич, Тетяна Трохимівна
Issue Date: 2010
Publisher: Ужгород: Ужгородський національний університет.
Citation: Використання пробіотику у протоколі лікування герпетичних стоматитів у дітей / Т. В. Поліщук, С. М. Бабаніна, Ю. В. Сенчакович [та ін.] // Актуальні питання профілактики і лікування стоматологічних захворювань : матеріали наук.-практ. конф. стоматологів Закарпаття з міжнарод. участю, Ужгород, 16-17 квітня 2010 року. – Ужгород, 2010. – С. 161–163.
Abstract: Гострий герпетичний стоматит, збудником якого є вірус простого герпесу, одне з найчастіших вірусних захворювань дитячого віку з вираженими змінами на слизовій оболонці ротової порожнини. Формування імунної відповіді при герпетичній інфекції є складним і багатокомпонентним процесом. Відомо, що резистентність організму до вірусу герпесу визначається активністю натуральних кілерів, макрофагів, а також здатністю клітин переробляти і представляти вірусспецифічний антиген Т-лімфоцитам. При цьому вирішальний вплив на характер перебігу герпетичної інфекції надає специфічний клітинний імунітет, опосередкований Т-лімфоцитами. Вірусемія істотно знижує активність клітинного і гуморального імунітету, приводячи до вторинного імунодефіциту. Порушення функції імунної системи сприяє впровадженню і активації інших видів інфекції, особливо бактерій, грибів і порушенню складу мікрофлори порожнини рота і кишечника, що приводить до розвитку дисбактеріозу. Порушення мікрофлори, зміни імунного статусу і прояву хвороби слід розглядати в єдності, де роль пускового механізму може належати у кожному конкретному випадку будь-якому з цих компонентів. Безперечно доведено, що мікрофлора впливає на фізіологічні процеси слизової оболонки, барʼєрну функцію,місцеву і системну імунну запальну відповідь. Враховуючи складний патогенез розвитку гострого герпетичного стоматиту у дітей, вельми актуальним є застосування препаратів, які містять пробіотичні бактерії і вітаміни - які поновлюють мікробіоциноз ротової порожнини, кишечника.
Keywords: герпетичний стоматит
діти
пробіотики
ISSN: 978-966-347-060-3
URI: http://elib.umsa.edu.ua/jspui/handle/umsa/6127
Appears in Collections:Наукові праціItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.