Особливості процесу прорізування постійних зубів у регіоні з підвищеним вмістом фтору в питній воді

Ескіз недоступний

Дата

1996

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Вищий державний навчальний заклад України «Українська медична стоматологічна академія»

Анотація

Прорізування постійних зубів — один із важливих показників морфо- функціональної зрілості організму в цілому і зубощелепної системи зокрема. По рушення строків прорізування в той чи інший бік призводить до змін резистент ності емалі до карієсу (Галенко В.В., Сисун О.І., 1988; Кабулбеков АА, 1991). Більшість показників процесу прорізування зубів значно відрізняються у різних етнічних контингентів, за різних клімато-географічних та інших умов. Тому вив чення процесу становлення прикусу повинне здійснюватися у окремих регіонах на основі ідентифікованих показників, які б забезпечували можливість їх порівняння. Вивчення процесу прорізування постійних зубів проводилося при обстеженні 1294 дітей 1-2 групи здоров'я у віковому діапазоні 5-15 років, які народилися і постійно проживають ум Полтаві. Проаналізовані регіональні особливості прорізування постійних зубів у дітей мПолтави (регіону з підвищеним вмістом фтору в питній воді). Прорізування постійних зубів відбувається у більш пізні строки, ніж у дітей м.Єревана (К.Р.Ка- малян, 1990), м.Києва (ЛБЛепорська, 177, 1993), мДніпродзержинська (М ДДрукаров, 1978), м Москви (ЦМХорошта співавт., 1972), м Кемерова (КГ.Со мова, 1971). Виявлена тенденція до уповільнення процесу прорізування постійних зубів у дітей, які проживають у регіоні з підвищеним вмістом фтору в питній воді, узгоджується з результатами процесу прорізування тимчасових зубів у дітей в регіоні ендемічного флюорозу (С.С.Крилов, 1986).

Опис

Ключові слова

прорізування зубів, функціональна зрілісті, діти, затримка прорізування, фтор, фтор у питній воді, Полтава, прикус, С.С. Крилов

Бібліографічний опис

Павленко Л. Г. Спосіб профілактики карієсу зубів у дітей. / Л.Г. Павленко, Т.П. Скрипнікова, О.В. Шешукова // Актуальні питання теоретичної та клінічної медицини на сучасному рівні. – Полтава, 1996. – С. 170–171.