Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/7166
Title: Мікробіоценоз пародонтальних кишень у хворих на хронічний генералізований пародонтит на фоні хронічних холецистопанкреатитів
Authors: Ніколішин, Анатолій Карлович
Мошель, Тетяна Миколаївна
Ганчо, Ольга Валеріївна
Issue Date: 2008
Citation: Ніколішин А. К. Мікробіоценоз пародонтальних кишень у хворих на хронічний генералізований пародонтит на фоні хронічних холецистопанкреатитів / А. К. Ніколішин, Т. М. Мошель О. В. Ганчо // Інноваційні технології – в стоматологічну практику : матеріали III (X) з’їзду Асоціації стоматологів України, 16–18 жовтня 2008 р., Полтава. – Полтава: Дивосвіт, 2008. – С. 217.
Abstract: Метою дослідження було вивчення мікрофлори пародонтальних кишень хворих на хронічний генералізований пародонтит на фоні хронічних холецнстопанкреатитів у процесі комплексного лікування. В результаті проведених мікробіологічних досліджень було встановлено наявність асоціацій умовно-патогенних і патогенних мікроорганізмів. У пародонтальних кишенях хворих на хронічний генералізований пародонтит на фоні хронічних холецистопанкреатитів переважали трепонеми, бактероїди, гриби роду Candida та стафілококи. Після лікування за розробленою методикою змінився як якісний, так і кількісний склад мікрофлори пародонтальних кишень. Встановлено, що у процесі комплексного лікування хворих на хронічний генералізований пародонтит на фоні хронічних холецистопанкреатитів спостерігаються вірогідні зміни як якісного складу мікробіоценозу пародонтальних кишень, так і загальної кількості мікроорганізмів, що свідчить про ефективність розробленого способу лікування.
Keywords: мікробіоценоз пародонтальних кишень
хронічний генералізований пародонтит
хронічний холецистопанкреатит
ISBN: 978-966-7891-88-6
URI: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/7166
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра терапевтичної стоматології

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Microbiocenosis_of_periodontal.pdf307,61 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.