Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/8593
Title: Використання зубної пасти «Бленд-а-мед» в профілактиці стоматологічних захворювань у дітей з факторами ризику
Authors: Шешукова, Ольга Вікторівна
Каськова, Людмила Федорівна
Павленко, Людмила Григорівна
Шешукова, Ольга Викторовна
Каськова, Людмила Фёдоровна
Павленко, Людмила Григорьевна
Issue Date: 1998
Publisher: Вищий державний навчальний заклад України «Українська медична стоматологічна академія»
Citation: Використання зубної пасти «Бленд-а-мед» в профілактиці стоматологічних захворювань у дітей з факторами ризику / Л. Г. Павленко, Л. Ф. Каськова, О. В. Шешукова, Ю. І. Журавльова // Проблеми екології та медицини : Матеріали конф. та тези доп. – Полтава, 1998. – Т. 2, № 3–4. – С. 87.
Abstract: Профілактика карієсу і захворювань пародонту є нагальною проблемою стоматології, оскільки поширеність їх збільшується. До багатьох чинників, які сприяють виникненню цих стоматологічних захворювань відноситься і погіршення екологічного стану навколишнього середовища, особливо після аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році. Діти, що народилися від ліквідаторів аварії, мають високу розповсюдженість та інтенсивність карієсу зубів (Каськова Л.Ф.,1984) та захворювань тканин пародонту, що погребує проведення у них інтенсивних профілактичних заходів. Метою дослідження було визначення впливу зубної пасти "Блевд-а-мед" на гігієнічний стан ротової порожнини, тверді тканини зуба, тканини пародонту. Нами було проведене обстеження 20 дітей ліквідаторів аварії на ЧАЕС 7-8 років. У 5 дітей виявлені вісім ділянок демінералізації емалї, у б дітей позитивною була проба Писарева-Шииллера.
Keywords: діти
карієс
профілактика карієсу
зубна паста
демінералізації емалї
проба Писарева-Шииллера
пародонт
URI: http://elib.umsa.edu.ua/jspui/handle/umsa/8593
Appears in Collections:Наукові праціItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.