2020
Постійне посилання на фонд
Переглянути
Перегляд 2020 за Автор "Bauman, S. S."
Зараз показуємо 1 - 4 з 4
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
Документ Оцінка впливу лікувально-профілактичного комплексу на стан тканин пародонту та місцевого імунітету у дітей з хронічним катаральним гінгівітом, хворих на хронічний гастродуоденіт(Полтавський державний медичний університет, 2020) Бауман, Софія Сергіївна; Шешукова, Ольга Вікторівна; Bauman, S. S.; Sheshukova, O. V.За даними ВООЗ поширеність захворювань пародонта, складає більше 75% і має тенденцію до збільшення, тому на сьогоднішній день ця проблема є актуальною в стоматології. Хронічний катаральний гінгівіт досить поширене стоматологічне захворювання у дітей, може призвести до пародонтиту з подальшою втратою зубів. Особлива актуальність цієї проблеми пов’язана з вибором препаратів для комплексного лікування і профілактики запальних захворювань пародонту у дітей з хронічним гастродуоденітом. Мета. Вивчити ефективність запропонованого комплексу лікування та профілактики хронічного катарального гінгівіту у дітей з гастродуоденітом. Сформовано 3 групи: 1-ша – 10 соматично здорових дітей без ознак запалення тканин пародонту, 2-а – 20 соматично здорових дітей з хронічним катаральним гінгівітом – контрольна група, 3-тя основна група – 20 осіб, з діагнозом хронічний гастродуоденіт і хронічний катаральний гінгівіт. До початку лікування всі діти навчені гігієні порожнини рота, проведено контрольоване чищення зубів. Діти 3 групи отримували запропонований нами лікувально-профілактичний комплекс. Комплекс передбачав 2-х разову чистку зубів після прийому їжі, зубною пастою Splat «Лікувальні трави», полоскання порожнини рота розчином Декасан, аплікації на ясна Холісалу. Євро-біотик Жермін – 1 капсула 2 рази на день після їди, лікування дітей другої групи проводили відповідно до протоколів протягом 14 днів. До лікування, через 1, 3 і 6 місяців проводили динамічне спостереження шляхом оцінки індексів SilnessLoе і Федорова-Володкіною, РМА. Місцевий імунітет порожнини рота оцінювали шляхом визначення стану балансу про- і протизапальних ІЛ-1β, ІЛ-10 та рівня експресії IkBα. Після проведення лікувально-профілактичних заходів стан гігієни за даними індексів Федорова-Володкіної та Silness-Loе суттєво покращилися в обох групах дітей. Після застосування лікувально-профілактичних комплексів у дітей 2 і 3 груп ми визначили поліпшення гігієнічного стану порожнини рота і позитивні зміни в рівнях балансу про- і протизапальних інтерлейкінів і рівня експресії IkBα у дітей з обтяженим соматичним статусом.Документ Поширеність хронічного катарального гінгівіту в дітей різного віку з гастродуоденітом(Полтавський державний медичний університет, 2020) Бауман, Софія Сергіївна; Шешукова, Ольга Вікторівна; Bauman, S. S.; Sheshukova, O. V.У статті наведені дані різних авторів з України, Росії, Білорусі та Казахстану щодо захворювань тканин пародонту у дітей з гастродуоденальною патологією за останні десятиріччя. Проаналізована поширеність та інтенсивність хронічного катарального гінгівіту у дітей різного віку. Взаємозв’язок порожнини рота і травного тракту найбільш виражений, і навіть найменші зміни в роботі шлунково-кишкового тракту неодмінно позначаться на стані слизової оболонки порожнини рота і зубів дитини. На сьогоднішній день відомі дослідження, які доводять загальний характер системних патогенетичних механізмів при патології внутрішніх органів, асоційованих із захворюваннями тканин пародонту. Таким чином, аналізуючи численні дослідження по вищевикладеній проблемі можна стверджувати, що гастродуоденальна патологія безпосередньо впливає на захворювання органів порожнини рота, одне з ключових місць в яких становлять захворювання пародонту.Документ Стоматологічний статус дітей з хронічним гастродуоденітом(Полтавський державний медичний університет, 2020) Шешукова, Ольга Вікторівна; Бауман, Софія Сергіївна; Sheshukova, O. V.; Bauman, S. S.Визначити особливості стоматологічного статусу та перебігу хронічного катарального гінгівіту в дітей молодшого шкільного віку із хронічним гастродуоденітом. Стан гігієни порожнини рота у дітей, що мали запалення пародонту, був незадовільним. Запалення ясен в групі дітей, які були хворі на хронічний гастродуоденіт, було найбільш виражено та за даним індексу РМА визначено як гінгівіт середнього ступеня тяжкості, соматично здорові діти з хронічним катаральним гінгівітом мали його легку ступінь тяжкості. У 60,5% соматично здорових дітей з хронічним катаральним гінгівітом та у 67,7% дітей, що знаходилися на плановому стаціонарному лікуванні з приводу хронічного катарального гастродуоденіту та мали запалення ясен діагностований аномалійний прикус. У дітей без ознак запалення тканин пародонту інтенсивність карієсу як тимчасових, так і постійних зубів значно нижча, ніж в групі соматично здорових дітей з запаленням ясен та серед дітей з хронічним гастродуоденітом та хронічним катаральним гінгівітом.Документ Ураженість карієсом та флюорозом зубів дітей передмістя та м. Полтава(Українська медична стоматологічна академія, м. Полтава, 2020) Шешукова, Ольга Вікторівна; Мосієнко, Анна Сергіївна; Труфанова, Валентина Петрівна; Бауман, Софія Сергіївна; Поліщук, Тетяна Вікторівна; Максименко, Аліна Іванівна; Казакова, Катерина Станіславівна; Sheshukova, O. V.; Mosienko, A. S.; Trufanovа, V. P.; Bauman, S. S.; Polishchuk, T. V.; Maksimenko, A. I.; Kazakova, K. S.Зростання захворюваності карієсом зубів у дітей є проблемою загального значення. За даними ВООЗ карієсом страждає більше ніж половина дітей шкільного віку всього світу (60-90%). Згідно даних літератури в останні роки спостерігається ріст захворюваності зубів і у дитячого населення нашої країни [1,2,3]. Причиною цього є як і погіршення соматичного здоров’я дітей внаслідок зниження імунітету, так і зниження соціально-економічного стану населення країни, відсутність адекватної спеціалізованої профілактики на державному рівні та невчасне лікування стоматологічної патології, руйнування системи планової санації.ми було оглянуто 270 учнів 1-4 класів Комунального закладу «Полтавська гімназія № 6» з поглибленим вивченням окремих предметів, де навчаються діти, що проживають в місті Полтава. Гімназія № 6, яка знаходиться у осередку історичної забудови, є одним із найстаріших загальноосвітніх закладів міста та згур- товує 1046 учнів.Згідно отриманих нами даних обстеження дітей гімназії № 6, яка знаходиться в центрі м. Полтава, гімназії с. Розсошенці, розташованої на межі м. Полтави та найбільш віддалених шкіл с. Щербані та с. Великий Тростянець, ми відзначили, що поширеність карієсу тимчасових зубів найвища в с. Розсошенці (66,54%), в гімназії міста Полтава та школах сіл Щер- бані та Великий Тростянець майже не відрізнялася і склала 52,59 % та 53,59 % відповідно (табл. 2, рис. 1). Інтенсивність карієсу тимчасових зубів згідно даних індексу кп чітко підтверджує, що потреба в стоматологічній санації для тимчасових зубів найвища в с. Розсошенці та становить 2,14±0,14 зуби, в м. Полтава 1,76±0,12 зубів, найнижчою в селах Щербані та Великий Тростянець 1,52±0,15. Нами встановлено, що поширеність карієсу за індексом кп+КПВ була найменшою у дітей гімназії № 6 м. Полтава та становила 61,85%. У школах сіл Розсошенці, Щербані та Великий Тростянець вона була на однаковому рівні – 72,05% та 71,89% відповідно.Рост заболеваемости кариесом зубов у детей является проблемой общего характера. Целью нашей работы было провести сравнительный анализ показателей кариеса и флюороза у детей младшей школы г. Полтава и пригорода, оценить необходимость санации полости рта. Осмотрено 695 детей 6-11 лет 3 учебных заведений г. Полтава и его пригорода. Определили распространенность и интенсивность кариеса временных и постоянных зубов и потребность в стоматологической санации, пораженность флюорозом. С помощью общепринятых методов официальной статистики проводили статистическую обработку результатов исследований. С помощью анализа полученных результатов обследования выявили наиболее тяжелую стоматологическую ситуацию пораженности флюорозом и кариесом постоянных зубов у детей, которые учились в школах пригорода г. Полтавы. Обнаруженная нами ситуация требует усиления как первичной так и вторичной профилактики именно в школах ближайшего пригорода.