Морфофункціональні зміни мікроциркуляторного русла кардіальної частини шлунку щурів при гострому експериментальному запаленні

Анотація

Встановлено, що введення пПП веде до розширення венул (до 15%) в кардіальному та воротарному відділах шлунку з відновлення метричних показників на 10-ту добу експерименту. У фундальному відділі спостерігалося розширення капілярів на 10% та венул на 15% з відновленням на 10-ту добу. У групах тварин з ГЕГ та введенням пПП на тлі ГЕГ визначено спазм з наступною дилятацією артеріол, розширенням просвіту капілярів і венул. Відновлення метричних показників виявлено на 10-ту (артеріоли та капіляри) та 14-ту доби (венули) в одній експериментальній групі та на 21-30 доби відповідно іншій експериментальній групі.

Опис

Ключові слова

мікроциркуляторне русло, λ-карагінен, запалення, щурі, гастрит гострий експериментальний

Бібліографічний опис

Пирог-Заказникова А. В. Морфофункціональні зміни мікроциркуляторного русла кардіальної частини шлунку щурів при гострому експериментальному запаленні / А. В. Пирог-Заказникова, Н. С. Копитько, М. С. Черевань // Development of modern science, experience and trends : Proceedings of the III International Scientific and Practical Conference, 11–14 October 2022, Boston, USA. – Boston, 2022. – P. 180–182.