Функціонування англійських запозичень у сучасному українському студентському молодіжному дискурсі: лексико-семантичний аналіз

Ескіз недоступний

Дата

2021

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Полтавський державний медичний університет

Анотація

Завдяки своїй особливій ролі, англійська мова активно контактує з мовними й концептуальними картинами світу інших народів, стає своєрідною точкою перетину, в якій стикаються та взаємодіють різні лінгвокультури. Працюючи над проєктом, ми усвідомили, що в сучасному українському молодіжному дискурсі простежується значна кількість англіцизмів. За результатами анкетування стало відомо, що сучасна молодь УМСА активно використовує англійські запозичення і вони є невід’ємно частиною їхнього дискурсу. Інколи це вживання вкрай необхідне, зважаючи на глобальний уплив англомовної культури та технологій, але англіцизми не повинні засмічувати наше мовлення, витісняти з нього питому українську лексику, що може призвести до збідніння української мови. Англійські чи будь-які інші запозичення слід вживати в певному соціально-культурному оточенні, де вони будуть доречні.

Опис

Ключові слова

українська мова, англійські запозичення, молодіжний дискурс, сленг

Бібліографічний опис

Курило В. О. Функціонування англійських запозичень у сучасному українському студентському молодіжному дискурсі: лексико-семантичний аналіз / В. О. Курило ; наук. керівник : В. Г. Юфименко // IMEDSCOP 2021 : abstract book of 2nd International Medical Students Conference in Poltava in honour of 100th anniversary of Ukrainian Medical Stomatological Academy, Poltava, March 25–26 2021. – Poltava, 2021. – P. 127–128.

Зібрання