Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/14403
Назва: Методи дослідження концептів
Автори: Шевченко, Олена Миколаївна
Шевченко, Наталія Сергіївна
Дата публікації: 2020
Видавець: Стокгольм, Швеція
Бібліографічний опис: Шевченко О. М. Методи дослідження концептів / О. М. Шевченко, Н. С. Шевченко // Modern science: problems and innovations : abstracts of V International Scientific and Practical Conference, Stockholm, Sweden, 26–28 July 2020. – Stockholm, 2020. – С. 385–390.
Короткий огляд (реферат): Автори з’ясували, що поняття «концепт» є досить складним, оскільки воно має велику кількість тлумачень. Існує п’ять основних підходів до розуміння цього терміну: лінгвокогнітивний, лінгвокультурологічний, логічний, семантико-когнітивний, філософсько-семіотичний. Проте, не зважаючи на велику кількість тлумачень, більшість вчених сходяться в думці, що концепт є лінгвокогнітивною одиницею, що існує в свідомості людини, але знаходить своє вираження в мові. Існує багато класифікацій концептів, в основу яких покладені різні критерії, наприклад, за способом вираження, за походженням, за структурою тощо. Розглядаючи методи дослідження концептів, автори з’ясували, що у лінгвістиці існує два основні напрямки дослідження структури концепту (когнітивно-епістеміологічний та системно-ієрархічний) та з’ясували, що при дослідженні структурних характеристик концепту лінгвісти базуються або на його будові, функціонуванні і розвитку, репрезентованих ним знанні та інформації, або на ієрархії структури концепту від вищих до нижчих його складових.
Ключові слова: метод
концепт
когнітивна лінгвістика
ISBN: 978-91-87224-07-2
URI: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/14403
Розташовується у зібраннях:Наукові праці. Кафедра українознавства та гуманітарної підготовки

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Method_of_doslid_kontsepta.pdf149,05 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.