Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/23478
Назва: A clinical case of cluster headache in a patient with recurrent rhinosinusitis
Інші назви: Клінічний випадок кластерних болей голови у пацієнта із рецидивуючим риносинуситом
Автори: Moskalyk, O. Ye.
Bilash, S. M.
Pronina, O. M.
Rudnytska, Kh. I.
Dats, I. V.
Haba, M. Ye.
Москалик, О. Є.
Білаш, Сергій Михайлович
Проніна, Олена Миколаївна
Рудницька, Х. І.
Дац, І. В.
Габа, М. Є.
Дата публікації: 2023
Видавець: Полтавський державний медичний університет
Бібліографічний опис: A clinical case of cluster headache in a patient with recurrent rhinosinusitis / O.Ye. Moskalyk, S. M. Bilash, O. M. Pronina, Kh. I. Rudnytska, I. V. Dats, M. Ye. Haba // Вісник проблем біології і медицини. – 2023 – Вип. 3 (170). – P. 229–233.
Короткий огляд (реферат): Given the polygamy of symptoms of rhinosinusitis, including pain in the frontal part of the head, it is sometimes difficult to differentiate the cause of the latter. Therefore, patients with rhinosinusitis, in whom the nature of the pain is not typical, does not correspond to the severity of inflammation of the mucous membrane of the nasal cavity and paranasal sinuses, and is not amenable to treatment, need consultation with related specialists to determine further treatment tactics.
Практика показує, що болі лицевої ділянки голови сприймаються пацієнтами і лікарями, як прояв риносинуситу. Неможливість віддиференціювати риногенний від нериногенного болю голови призводить до гіпердіагностики риносинуситу, а те, у свою чергу, до неадекватного лікування. Метою нашого дослідження стало опрацювання клінічного випадку пацієнта з кластерними болями голови на тлі рецидивуючого риносинуситу. Описано клінічний випадок пацієнта Х, 38 років, який звернувся із скаргами на приступоподібні, інтенсивні болі пекучого характеру у лобній ділянці голови зліва, що виникали вночі та супроводжувалися відчуттям закладеності, лоскотання і свербіжу в носі та незначною кількістю слизових виділень. Болі тривали до 2-3 годин, їх інтенсивність не зменшувалася після прийому нестероїдних протизапальних препаратів. Також пацієнт відмічав одноразову блювоту на фоні болю, після чого остання дещо зменшилася і залишилося відчуття ниття (синяка) у ділянці брови зліва. Проведено аналіз анамнезу, результати об’єктивного обстеження та комп’ютерної томографії порожнини носа і приносових пазух. З’ясовано структурні та морфометричні особливості лобових, верхньощелепних, та клиноподібної пазух і комірок решітчастого лабіринту, проведено аналіз виявлених змін. Для корекції симптоматичного лікування призначено консультацію ненвропатолога. На підставі результатів огляду пацієнту доповнено діагноз та відкориговано лікування. Після відкоректованого лікування, пацієнт відмітив зниження інтенсивності лицевого болю. Беручи до уваги полігамність симптомів риносинуситу, серед яких є і біль у лицевій ділянці голови, інколи важко віддифенціювати причину останнього. Тому пацієнтам із риносинуситами, у яких характер болю не є типовим, не відповідає важкості запалення слизової оболонки носової порожнини та приносових пазух та не піддається лікуванню, необхідна консультації суміжних спеціалістів для визначення подальшої тактики лікування.
Ключові слова: rhinosinusitis
frontal sinus
maxillary sinus
cluster headache
nasal septum
риносинусит
лобна пазуха
верхньощелепна пазуха
кластерний біль голови
носова перегородка
ISSN: 2077-4214
DOI: 10.29254/2077-4214-2023-3-170-229-233
URI: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/23478
Розташовується у зібраннях:Вісник проблем біології і медицини, Випуск 3 (170)
Наукові праці. Кафедра анатомії з клінічною анатомією та оперативною хірургією

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
1 (2).pdf960,45 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.