Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/15787
Title: Збереження здоров’я підростаючого покоління як пріоритетне завдання
Authors: Біланов, Олег Сергійович
Звягольська, Ірина Володимирівна
Литовка, Володимир Вікторович
Биланов, Олег Сергеевич
Звягольская, Ирина Владимировна
Литовка, Владимир Викторович
Bilanov, O. S.
Zvyagolska, I. V.
Lytovka, V. V.
Issue Date: 2021
Publisher: МОН України, ПНПУ ім. В. Г. Короленка
Citation: Біланов O. Збереження здоров’я підростаючого покоління як пріоритетне завдання / О. Біланов, І. Звягольська, В. Литовка // Роль фізичної культури і спорту в збереженні та зміцненні генофонду нації: матеріали Всеукр. наук.-практ. онлайн-конф., (м. Полтава, 15–16 квітня 2021 р.). – Полтава : Сімон, 2021. – С. 24–26.
Abstract: У збірник включено тези доповідей науковців, спеціалістів у галузі методики фізичного виховання та спорту, студентів, магістрантів та аспірантів. Розглянуто актуальні проблеми фізичного виховання, розвитку організму спортсмена, його морфо-функціональних та техніко-тактичних характеристик. Акцент зроблено на фактори росту спортивних показників та критерії відбору і дозування навантаження у конкретних видах спортивної діяльності. Особлива увага приділяється питанням інвалідного спорту та фізичної реабілітації.
Формування здорового способу життя студентської молоді здійснюється на трьох рівнях: 1) соціальному: інформаційно-просвітницька робота. Тобто системне вирішення проблем формування здорового способу життя молоді в освітньо-просвітницькому і поведінковому плані. Необхідно створення інформаційно-пропагандистської системи підвищення рівня знань про негативний вплив чинників ризику на здоров’я, можливостях його зниження. 2) інфраструктурному: профілактичні заходи в основних сферах життєдіяльності (наявність вільного часу, матеріальні кошти), можливість доступу до конкретних процедур, що мають уповільнювати природний процес старіння, наявність належних екологічних умов, інших складових здорового способу життя, що стосуються переважно не тільки фізичного і психічного, а також соціального і духовного здоров’я; 3) особистому: ціннісне відношення до здоров’я і здорового способу життя розглядається як цільовий і змістовний компонент життєдіяльного процесу.
UDC: 796.011.1(062)
URI: http://repository.pdmu.edu.ua/handle/123456789/15787
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра анатомії людини

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
BZL_2021_PNPU.pdf179,29 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.