Вісник проблем біології і медицини, Випуск 2 (144)
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд Вісник проблем біології і медицини, Випуск 2 (144) за Автор "Bielorus, A. I."
Зараз показуємо 1 - 1 з 1
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
Документ Медико-соціальне обгрунтування моделі детекції та запобігання виникненню несприятливих подій у перинатальній практиці(Полтавський державний медичний університет, 2018) Бєлорус, А. І.; Белорус, А. И.; Bielorus, A. I.Основне джерело інформації про несприятливі події і помилки в медицині в розвинених країнах – спеціальні системи звітності про медичні інциденти. За визначенням ВООЗ, запровадження системи звітності про несприятливі медичні події має на меті не просто збір даних, а отримання інформації, необхідної для налагодження зворотного зв’язку й ефективного «управління» такими ризиками. Мета роботи – обґрунтування моделі детекції та запобігання виникненню несприятливих подій у пери- натальній практиці. Для досягнення мети проведені контент-аналіз та методи системного аналізу і системного підходу. Результати дослідження. Обґрунтовано модель із детекції та запобігання виникненню несприятливих подій у перинатальній практиці, що охоплює 4 основні компоненти: а) встановлення вже відомих бар’єрів, спрямованих на зменшення кількості медичних помилок, шляхом, насамперед, дотримання стандартів і протоколів; б) детекція несприятливих подій та звітність, яка може бути обов’язковою та добровільною із застосуванням комплексу проспективних та ретроспективних інструментів; в) з’ясування першопричини виникнення несприятливої події за допомогою аналізу основної причини, методології «риб’ячої кістки» та перинатального аудиту міждисциплінарною командою; г) управління існуючими та новими ризиками для запобігання виникненню неочікуваних несприятливих подій у перинатальній практиці за такими категоріями: «командна робота та перинатальні консиліуми», «міждисциплінарні та міжпрофесійні комунікації», «культура безпеки пацієнтів», «система інфекційного контролю», «чек-листи та пакетні рішення», «навчання та покращання компетенції», «огляди відділення завідувачем та старшою медичною сестрою для з’ясування прогалин в організації безпеки пацієнтів». Висновок. Сучасна перинатальна медицина потребує запровадження системи інцидент-звітування та управління ризиками.