Перегляд за Автор "Lyakhovska, A. V."
Зараз показуємо 1 - 3 з 3
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
Документ Pезультати електроміографії жувальних м’язів у дівчат із порушенням прикусу(Полтавський державний медичний університет, 2015) Ляховська, Анастасія Віталіївна; Lyakhovska, A. V.Симптоми дисфункції скронево-нижнещелепного суглоба спостерігаються у 14-20% дітей та підлітків. Для функціональної діагностики краніомандібулярних взаємовідношень на основі об'єктивних фізіологічних даних використовується електроміографія. Метою дослідження було визначити функціональні особливості жувальних м’язів у дівчат-підлітків із порушенням формування репродуктивної функції. Об’єкт і методи дослідження. Проведено електроміографічне дослідження m.masseter і m.temporalis у 8 дівчат підліткового віку із порушенням формування репродуктивної функції з патологією прикусу I классу за Angle. Результати дослідження. У дівчат з глибоким різцевим перекриттям відмічено збільшення біоелектричної активності скроневих м’язів. Виявлена більша симетричність роботи скроневих м’язів. Тенденцію до зміщення нижньої щелепи вбік у пацієнток визначали при пробах одностороннього стискання зубів, протрузії, максимальному стисненні зубів, відкриванні та закриванні рота. Висновки. Встановлена нерівномірність біоелектричної активності досліджуваних м’язів з лівого та правого боків у більшості дівчат. Symptoms of TMJ dysfunction are observed in 14-20% of children and adolescents.Документ Досвід діагностики та лікування флегмони при синдромі діабетичної стопи(ДУ "Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова"НАМН України, 2012) Ляховський, Віталій Іванович; Дем’янюк, Дмитро Григорович; Безкоровайний, Олександр Миколайович; Боркунов, Андрій Львович; Люлька, Олександр Миколайович; Ляховська, Анастасія Віталіївна; Lyakhovskiy, V. I.; Demyanyuk D. H.; Bezkorovajnyi, O. M.; Borkunov, A. L.; Liulka, A. N.; Lyakhovska, A. V.У 85(69,1%) хворих при СДС відзначене гнійно-некротичне ураження стопи , з них у 29(34,1%)-діагностовано флегмону стопи.Хворих с СДС і гнійно-некротичним ураженням стопи слід оперувати в невідкладному порядку. Виконання раннього оперативного втручання з приводу флегмони стопи при СДС дозволило зберегти опороздатність кінцівки у 96,6% хворих.In the clinic in 2007—2010 yrs 123 patients were treated for dia betic foot syndrome (DFS). In 29 (34.1%) of them the foot phlegmon was diagnosed, including 9 (31%), suffering osteomyelitis o 2—3 metatarsal bones. Neuropathic form of DFS was diagnosed in 20 (69%) and angiopathic one — in 9 (31%) patients. In a day oadmittance to hospital 26 (89.7%) patients were operated, in a on day, after conduction of purposeful preoperative preparation — 3(10.3%). Incomplete sutures were put on, the flow cleansing o wounds, using antiseptic solutions, were used. Wounds were treated in accordance to course of the wound process phases. Beside antibacterial and desintoxication therapy conduction, periphera vasodilators, hypoxants, and in neuropathic form of DFS the group B vitamins and preparations of alpha—lipoic acid, were prescribed All the patients have recovered. A stationary treatment term o patients, suffering neuropathic form of DFS, have constituted a average (16.3 ± 4.2) days, and in angiopathic one — (19.4 ± 3.6 days. The foot support ability was secured in 96.6% of patients.Документ Сучасні підходи до викладання гігієни рук у закладах вищої освіти(Полтавський державний медичний університет, 2023) Філатова, Валентина Луківна; Ляховська, Анастасія Віталіївна; Філатова, Олена Вікторівна; Матвієнко, Таміла Миколаївна; Саргош, Оксана Дмитрівна; Ляховський, Віталій Іванович; Filatova, V. L.; Lyakhovska, A. V.; Filatova, O. V.; Matvienko, T. M.; Sargosh, O. D.; Lyakhovskyi, V. I.Дотримання медичними працівниками принципів чистоти рук є одним із найбільш ефективних заходів профілактики інфекцій, які пов'язані з наданням медичної допомоги як на догоспітальному рівні, так і в закладах охорони здоров'я. Недостатні знання з гігієни рук можуть призвести до неналежного дотримання заходів профілактики і, як наслідок, до збільшення лікарняних інфекцій, які розцінюються як ускладнення, а отже становлять відповідний ризик для пацієнтів і оточуючих. Набуття знань здобувачами вищої медичної освіти з дотримання гігієни, а також гігієни рук при роботі з хворими у стаціонарі є доволі актуальним питанням сьогодення.