Український стоматологічний альманах, 2022, № 3
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд Український стоматологічний альманах, 2022, № 3 за Ключові слова "children"
Зараз показуємо 1 - 2 з 2
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
Документ Можливості використання різних підходів під час проведення стоматологічної санації в дітей дошкільного віку(Полтавський державний медичний університет, 2022) Солошенко, Юлія ІванівнаКарієс тимчасових зубів у дітей трапляється вже з першого року життя, а показники поширеності й інтенсивності раннього дитячого карієсу мають тенденцію до зростання з віком. Тому його лікування в дітей раннього дитячого й дошкільного віку є непростим, але дуже важливим завданням для стомато- лога. Мета дослідження – порівняти різні підходи до санації порожнини рота в дітей раннього дитячого й дошкільного віку. Було обстежено 25 дітей віком від 2 до 6 років, які мали суб- і декомпенсовану форму карієсу й на- лежали до 2 групи здоров’я. Цих дітей було поділено на дві групи залежно від підходу до лікування зубів. Лікування дітей 1-ї групи, які мали позитивне ставлення до стоматологічних маніпуляцій, прово- дили під місцевим знеболюванням у амбулаторних умовах. У 2-й групі дітей, які мали або негативне ставлення до стоматологічного лікування, або ранній вік, санацію проводили під загальним знеболю- ванням. Ізоляцію робочого поля проводили системою рабердам. Для постійних пломб використовува- ли універсальний нанокерамічний матеріал «СeramX SphereTEC one» («Dentsply»). У разі діагносту- вання пульпіту лікування проводили методом вітальної ампутації або екстирпації. Результати дослідження та їх обговорення. Дітям 1-ї групи не змогли, у більшості випадків, про- вести в повному обсязі якісне лікування, незважаючи на те, що вони мали старший вік, нижчу інтенси- вність карієсу, нижчий відсоток ускладненого карієсу, але велику кількість відвідувань (від 4 до 9), по- рівняно з дітьми 2-ї групи, яким повну санацію порожнини рота закінчили за одне відвідування. Висновки. Як показали результати клінічного дослідження, лікування дітей раннього дитячого й дошкільного віку, які мають високу інтенсивність карієсу, краще проводити в умовах загального знебо- лювання. Це дозволить лікарю провести якісне лікування за сучасними протоколами з прогнозованим результатом і позбавить дитину негативного досвіду стоматологічного лікування, що в майбутньому дасть можливість спокійно проводити санацію порожнини рота в амбулаторних умовах.Документ Результати профілактичної роботи в дітей із різною частотою захворюваності на гострі респіраторно-вірусні інфекції під час проведення профілактичних заходів і через 5 років(Полтавський державний медичний університет, 2022) Павленкова, Оксана Сергіївна; Pavlenkova, O. S.Дитяча стоматологія – напрям медицини, який забезпечує здоров'я ротової порож нини дітей. Профілактика, а не лише лікування має бути першочерговим завданням дитячого стома толога. Загальновідомо, що запобігти хворобі набагато простіше й легше, аніж лікувати її. Мета роботи – вивчити індекс гігієни за Гріном-Вермільйоном у дітей, які часто хворіють на ГРВІ, через 5 років після проведення лікувально-профілактичних заходів. Матеріали і методи. Оглянуто 80 дітей віком 11-12 років, які 5 років тому перебували під спосте реженням і були розподілені на 4 групи. 1 група – це практично здорові діти (хворіли на ГРВІ 1-2 рази за рік), 2, 3 і 4 групи – це діти, які часто хворіють на респіраторно-вірусні інфекції (3-4 рази). Результати. Під час першого обстеження індекс гігієни за Гріном-Вермільйоном у дітей 2, 3 і 4 груп був незадовільним, на відміну від дітей 1 групи, в яких цей показник відповідав задовільному. Наступні огляди ротової порожнини дітей мали такі ж інтерпретовані результати. Висновок. Отриманий результат указує на позитивний ефект запропонованого комплексу профілактики.