Фізіологія серцево-судинної судини

Анотація

Організм людини є відкритою термодинамічною системою, в якій постійно відбувається обмін речовин, необхідний для його життєдіяльності. Кожна клітина це мікросистема, яка повинна для свого функціонування отримувати поживні речовини, кисень та воду, а продукти обміну виділяти в міжклітинний простір, які згодом виводяться з організму. Саме серцево-судинна система відповідальна за доставку кисню до всіх клітин, тканин та органів життєдіяльності. Безперервний рух крові в організмі забезпечується системою органів кровообігу – серцем і судинами. За участю кровообігу досягається інтеграція різноманітних функцій організму і його участь в реакціях на зміну оточуючого середовища.

Опис

Ключові слова

серце, тони серця, електрокардіографія, регуляція роботи серця, властивості серцевого м'яза, ендокард, епікард, міокард, аорта

Бібліографічний опис

Соколенко В. М. Фізіологія серцево-судинної системи : навч.-метод. посіб. для студентів медичних вузів України / В. М. Соколенко, Л. Е. Весніна, І. В. Міщенко. – 2-е вид., доп. – Полтава : Астрая, 2020. – 202 с.