Морфофункціональна характеристика стінки тонкої кишки в нормі і після введення кріоконсервованої плаценти на тлі гострого експериментального асептичного запалення очеревини у щурів

Ескіз недоступний

Дата

2015

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Полтавський державний медичний університет

Анотація

Одноразове підшкірне введення кріоконсервованої плаценти реалізується через складні механізми взаємодії біологічно активних речовин останньої зі структурно-функціональним профілем тонкої кишки, що проявляється потовщенням стінки тонкої кишки внаслідок набряку підслизового прошарку з максимальним значенням показників на 5-7 доби. Установлено збільшення (ередніх показників діаметрів (5-7%) усіх ланок гемомікроциркуляторного русла і максимальними значеннями на 3-7 доби. Збільшення малодиференційованих камбіальних клітин ворсинок і крипт підтверджує посилення регенераторних процесів у слизовій оболонці тонкої кишки. Збільшення середньої кількості ЕС- і І CL-клітин сприяло підвищенню проникності судинної стінки та основної речовини сполучної тканини власної пластинки. На 10 добу досліджувані показники відновлюються до значень інтактної групи. Корегувальна роль одноразового підшкірного введення кріоконсервованої плаценти на тлі змодельованого гострого асептичного запалення очеревини полягала в тому, що відновлення всіх показників до значень інтактної групи відбувалося на 10-14 доби, зменшуючи прояви запалення на стадіях альтерації та ексудації, посилюючи репаративні процеси, на 5-7 діб скорочуючи терміни відновлення структурних компонентів тонкої кишки, уражених запальним процесом.

Опис

Ключові слова

тонка кишка, дванадцятипала, порожня, клубова, кріоконсервована плацента, асептичне запалення, щури

Бібліографічний опис

Шепітько К. В. Морфофункціональна характеристика стінки тонкої кишки в нормі і після введення кріоконсервованої плаценти на тлі гострого експериментального асептичного запалення очеревини у щурів : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня докт. мед. наук : спец. 14.03.09 „Гістологія, цитологія, ембріологія” / К. В. Шепітько. – Київ, 2015. – 40 с.