Left-handedness as a phenomenon and some aspects of its influence on facial- мändibuläry region functionning

Ескіз недоступний

Дата

2006

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Українська медична стоматологічна академія

Анотація

В обзоре отечественных и зарубежных источников рассмотрено левшество как явление и подчёркивается его значимость как фактора экспрессии латерализации на популяционно-видовом уровне организации живой материи. Авторы подчёркивают, что левши, с одной стороны, являются гениями, а с другой часто имеют «свои левые» болезни либо атипичное, часто осложнённое течение «правых» патологических процессов. В любом случае, говорят авторы, - популяция левшей увеличилась за последние 5-10 лет довольно значительно, что требует приложения усилий для изучения физиологии и патологии этой большой группы населения. Авторы большое внимание уделяют раскрытию роли различных факторов в детерминации левшества и, в частности, генетического механизма. Наконец, в конце приведенного обзора говорится с том, что левши страдают «профессиональными стоматологическими болями в области плечевого пояса и шеи» и что у них выше частота встречаемости травм челюстно-лицевой области вообще и молочных резцов в частности.
В огляді вітчизняних та зарубіжних джерел розглянуте лівацтво як явище та підкреслюється його значимість як фактору експресії латералізації на популяційно-видовому рівні організації живої матерії. Автори підкреслюють що лівші, з одного боку, є геніями, а з іншого часто мають свої ліві" хвороби або атиповий, часто ускладнений, перебіг "правих” патологічних процесів. У будь-якому випадку, говорять автори, - популяція лівшів збільшилася за останні 5-10 років досить істотно, шо потребує зусиль для вивчення фізіології та патології цієї великої когорти населення. Велику увагу автори приділяють розкриттю ролі різноманітних факторів у детермінації лівацтва і, зокрема, генетичного механізму. Нарешті, в кінці наведеного огляду говориться про те, що лівші страждають на “професійні стоматологічні болі в ділянці плечового поясу та шиї” і що у них вища частота зустрічання травм щелепно-лицьової ділянки взагалі та молочних різців зокрема.

Опис

Ключові слова

левшество, латерализация, челюстно-лицевая область, лівацтво, латералізація, щелепно-лицьова ділянка

Бібліографічний опис

Left-handedness as a phenomenon and some aspects of its influence on facial- мändibuläry region functionning / N.M. K.Fazeii, E. V. Tkachenko, O. V. Savelieva, K. N. Khoshnudian, S. V. Kolomietz // Світ медицини та біології. – 2006. – № 4. – С. 95–98.