Визначення йонів феруму в стічних та природних водах Полтавського регіону

Ескіз недоступний

Дата

2024

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Полтавський державний аграрний університет

Анотація

Сучасній хімічній науці відомо достатньо фотоколориметричних методів аналізу йонів Fе2+ і Fе3+. Оскільки йонам Fе2+ і Fе3+ притаманні хромофорні властивості, у більшості випадків використовують реагенти, які не містять хромофорних груп: роданід калію, сульфосаліцилова кислота, О-фенантролін, α,α'-дипиридил. α, α'-дипиридил – це реагент, який належить до органічних основ і в кислому середовищі з йонами Fе2+ утворює комплексну сполуку червоного кольору. Цей реагент використовують для виявлення Феруму у стічних та природних водах. У використанні він вигідний тим, що його реакції з йонами Fе2+ не заважають визначенню йонів Купруму, Цинку, Кадмію, оскільки ці йони з α, α'-дипиридилом утворюють безбарвні або неінтенсивно забарвлені комплексні сполуки.

Опис

Ключові слова

йони Феруму, фізико-хімічний метод аналізу, фотоколориметричний метод, важкі метали, оптична густина, стічні та природні води

Бібліографічний опис

Стрижак С. В. Реалізація міжпредметних зв’язків при вивченні біологічної хімії у закладах вищої освіти / С. В. Стрижак // Хімія, біотехнологія, екологія та освіта : зб. матеріалів VІІІ Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф., м. Полтава, 15–16 травня 2024 р. – Полтава : ПДАУ, 2024. – С. 185–187.